Enter your keyword

7 rad jak zachować świeżość biżuterii sutasz

7 rad jak zachować świeżość biżuterii sutasz

Biżuteria sutasz jest niesamowita, efektowna i niepowtarzalna, dlatego wymaga specjalnego przechowywania i użytkowania, by mogła cieszyć nasze oko jak najdłużej.

Jak zachować biżuterię najdłużej?

1.Nie wrzucaj biżuterii luzem w czeluści torebki! Taaak ja wiem, że to jest duża pokusa, ponieważ często się spieszymy i czasami zakładamy biżuterię w biegu, lecz warto przenosić ją w oryginalnym opakowaniu. Każde kolczyki, bransoletka czy naszyjnik są zapakowane przeze mnie w oddzielne pudełeczko – i tylko te kolczyki powinny się tam znajdować, by uniknąć ryzyka, że zaciągnie się sznurek, czy kryształek potłucze o wędrujące klucze.

do biżuterii
Eleganckie pudełko do przechowywania biżuterii,
fot. Em Soutache

2.Dlatego zdecydowałam się na oddzielne pudełeczka nawet do najmniejszych sutaszków – w domu czy w podróży powinny być przechowywane w tych pudełeczkach, ja nawet nie ryzykuję i nie wrzucam z nimi innej biżuterii metalowej, chyba, że sutasze razem 🙂

3.Biżuteria jest wykonana z sznurka sutasz, podklejona welurem lub ekoskórą więc może się zabrudzić, np.: od pudru. Nie pierz jej w pralce, to spowoduje zniszczenie sznurków lub potłuczenie kryształków. Pasma sutaszowe możesz delikatnie zaprać namoczoną w bezbarwnym i bezwonnym mydle gąbką (kolorowe mydła w płynie mogą zafarbować delikatnie materiał).

4.Kryształki czy kamienie, które użyte są w biżuterii mogą się zakurzyć, można je delikatnie oczyścić czystym pędzelkiem.

sutasz w turkusie
Efektowne kolczyki w kolorze turkusowym z dodatkiem srebra, seria Lady z kolekcji Classic,
fot. Em Soutache

5.Kryształki i kamienie, mogą się potłuc, mogą pęknąć – uważaj, nie rzucaj, nie narażaj na uderzenia.

6. Perfumy – najlepiej ubierać je przed założeniem biżuterii by nie narażać pasm sutaszowych na działanie kosmetyków.

7.Po prostu ją noś, ona nie lubi leżakowania w szkatułce <3 pamiętaj, ze wszystko co uszyłam, zrobiłam to z myślą o Tobie – kobiecie wyjątkowej i mam nadzieję, że dzięki pasji i sercu, które w nią przelałam będzie niosła aurę pozytywnej energii dla osoby, która ją nosi 🙂

Elegancki, czarny naszyjnik
Naszyjnik Ellegance z kolekcji Classic,
fot. Em Soutache