Enter your keyword

Czerwona, wieczorowa biżuteria komplet kolczyki, bransoletka i wisiorek

Czerwona, wieczorowa biżuteria komplet kolczyki, bransoletka i wisiorek

W ostatnim czasie miałam przyjemność wykonania na specjalne zamówienie kompletu w kolorze czerwieni meksykańskiej. Komplet składa się z bransoletki, kolczyków na sztyfcie oraz delikatnego wisiorka. Pani Krysia – moja klientka wysłała mi zdjęcie swojej długiej i eleganckiej sukienki do której miałam stworzyć biżuterię. Jednym z wyznaczników było to, że kolczyki mają być na sztyfcie.

komplet sutaszowy w kolorze czerwieni z białymi kryształkami do sukni wieczorowej
Komplet haftowanej sutaszem, eleganckiej biżuterii

Najpierw zastanawialiśmy się nad delikatną kolią na szyję, jednak po przemyśleniu, po naszych rozmowach Pani Krysia zdecydowała się na nieco delikatniejszy akcent – wisiorek na łańcuszku. Najpiękniejsze w kilkuelementowych kompletach jest to, że nie trzeba ich nosić w całości, można swobodnie założyć sam wisior, nie koniecznie do wieczorowej sukni, wisior wspaniale prezentuje się z tunikami, marynarkami, czy w tym letnim okresie z sukienkami.

wytworny wisiorek z białymi kryształkami do eleganckiego stroju
Czerwony wisiorek z białym kamieniem

Kolczyki wykonałam na sztyfcie ze stali nierdzewnej, są lekkie i mają jedynie 3,5 cm długości. Kolczyki pięknie wyglądają w całości kompletu, ale też pasują do marynarki czy golfa.

czerwone kolczyki na sztyft z białymi kamieniami kolczyki do eleganckiej sukni
Kolczyki na sztyfcie

W bransoletkach wykonuję dwa rodzaje zapięć, jedno jest z pasm sutaszowych gdzie większy koralik przekłada się w pętelkę ze sznureczków. To zapięcie jest wygodne, zazwyczaj wykonuję je na dwa koraliki do przełożenia, by można było wykorzystać dwie długości bransoletki. Innego rodzaju zapięcie – jak na zdjęciu poniżej – to klasyczny karabińczyk, który zapina się o kółeczko (najczęściej, również przypinam kilka kółeczek, by możliwa była delikatna regulacja długości). W tej bransoletce klasyczne zapięcie na karabińczyk zdecydowanie bardziej pasowało do całości projektu, doskonale komponowało się ze stalowymi koralikami, które haftowałam dookoła białego kamienia.

sutaszowa bransoletka w kolorze czerwonym idealna na nadgarstek
Sutaszowa bransoletka z białymi kamieniami
komplet biżuterii na prezent w kolorze czerwonym i białym
Komplet wisiorek i kolczyki w kolorze czerwieni